Stało się. Od pewnego czasu można było usłyszeć plotki dotyczące poszerzenia oferty Steama o oprogramowanie użytkowe i multimedialne. Zdaniem Valve gracze często poza samymi grami wykorzystują komputery oraz inne urządzenia multimedialne do pracy (wielkie odkrycie).  Zatem ich ulubione programy oraz narzędzia jakie potencjalne mogą jeszcze wykorzystać w swojej twórczości powinny znajdować się w jednym miejscu.  Zmiany w ofercie Steama zostaną wprowadzone 5 września. Valve pracuję w tej chwili nad zbudowaniem bazy odpowiedniej ilości firm i developerów dostarczających oprogramowanie.

Nie jest tajemnicą, że Valve chce się skupić na programach użytkowych ale najbardziej interesujący wydaje się być segment kreatywny zawierający w sobie takie dziedziny jak grafika, wideo i audio.  Ma to związek z marżami jakie obowiązują na tego typu oprogramowanie. Mówić krótko jest na czym zarobić.

Należy pamiętać,  że Steam jest bardziej usługą pozwalającą na wykorzystanie dostępu do płatnego oprogramowania niż stricte sklepem zajmującym się cyfrową dystrybucją kopii.  Stąd interesujący wydaje się fakt w jaki sposób będzie limitowany ten dostęp.

Kwestią otwarta jest też przyciągnięcie potencjalnych użytkowników, polityka cenowa a także konkurencja z takimi usługami jak niedawno powstała Adobe Creative Cloud. Przyszłość wydaję się interesująca. Będziemy ją śledzić.

Comments are closed.