źródło: http://blog.us.playstation.com/2012/06/04/e3-2012-wonderbook-book-of-spells-features-writing-from-j-k-rowling/

 

Na Gamescom 2012 Sony zaprezentowało Wonderbook – urządzenie peryferyjne dla PlayStation3 przeznaczone jest dla najmłodszych. Rozkładana plansza w połączeniu z kamerą PlayStation Eye oraz kontrolerem PlayStation Move pozwala przenieść się w świat magicznych historii.

Do tej pory wiadomo było, że Sony Computer Entertainment we współpracy z autorką książek o Harrym Potterze – J. K. Rowling przygotowało „Book of Spells”, czyli porcję magicznych przygód. Nauka kolejnych zaklęć i możliwość rzucania czarów przy pomocy kontrolera ruchu (który tutaj pełni rolę różdżki) może wciągnąć nie tylko dzieciaki, ale całą rodzinę. Rowling przygotowała zupełnie nową porcję opowieści, które dzięki Wondrebook będzie można przeżywać w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

„Book of Spells” to nie jedyna propozycja Sony, o której można coś więcej powiedzieć. Na Gamescom zaprezentowano też grę „Diggs Nightcrawler”. Mamy do czynienia z detektywem, tytułowym Diggsem, który próbuje rozwikłać zagadkę wypadku Humpty Dumpty’ego. Całość utrzymana jest w klimacie klasyków kina noir. Brzmi dziwnie? Dzieci będą zachwycone.

To nie koniec niespodzianek. Swój udział w tworzeniu Wonderbooka zapowiedziało też BBC. Tytuł „Walking with dinosours” ma być grą edukacyjną. Hitem ma się też okazać współpraca Sony z Disneyem. Zaprezentowane i zapowiedziane książki dla Wonderbook brzmią i wyglądają naprawdę obiecująco. Premiera tego dodatku do PlayStation 3 zapowiedziana została na listopad 2012 r.

 

Comments are closed.