Wiemy, ile może kosztować PlayStation 4

Na temat tego, ile będzie kosztować zapowiedziana na bieżący rok konsola PS 4, krążą różne, czasem dość rozbieżne domysły. W ostatnim czasie dostaliśmy jednak dość pewną informację. Opublikowała ją jedna z największych japońskich gazet – The Asahi Shimbun.

Według redaktorów The Asahai Shimbun cena najnowszej konsoli Sony przekroczyć ma poziom 40 000 jenów, co przy obecnym kursie walut wynosi około 1 200 zł. Musimy jednak pamiętać o tym, że o ile obecnie za 100 jenów płacimy około 3,30 zł, to jeszcze pół roku temu japońska waluta kosztowała o sporo ponad złotówkę więcej, a kwartał temu płaciliśmy za 100 jenów 4,14 zł.

Kolejny problem dla europejskich odbiorów to także to, że w znacznej większości nie kupujemy konsol bezpośrednio od centrali w Japonii. Najczęściej robi się tak, że cenę za konsolę ustala się w dolarach amerykańskich, po czym przelicza się ją na euro w stosunku jeden do jednego. Oczywiście jest to dla nas niekorzystne, bo kończy się ceną najwyższą z możliwych.

Ile więc właściwie może kosztować nowa PS 4? Nadal możemy tylko spekulować. Zakładamy jednak, że cena najtańszej wersji PS 4 nie będzie niższa od podstawowej opcji PS 3, a za tą w chwili debiutu płaciliśmy 400 $. A dla niecierpliwych polecamy stronę, na której można śledzić bieżącą dostępność konsoli w sklepach. Znajdziecie ją tutaj.

Comments are closed.