Rozkład jazdy Gamescom 2013

Za niecałe 24 godziny rozpocznie się największa w Europie impreza poświęcona elektronicznej rozgrywce – Gamescom edycja 2013. Targi te, jak co roku dostarczą nam masę atrakcji – mnóstwo świeżych zapowiedzi, wideo fragmentów z rozgrywki itp. Tegoroczna odsłona będzie szczególnie interesująca, a to z racji zapowiedzianych już wcześniej stanowisk z Playstation 4 oraz Xboxem One – co ważniejsze oddanych w ręce graczy! Koniec roku już blisko, a do tego czasu na rynku pojawią się dwie nowe maszynki. Czy jutro doczekamy się oficjalnego potwierdzenia daty premiery tego sprzętu? Dziś więcej jest pytań niż odpowiedzi jednak pewne jest to, że w ciagu najbliższych 5 dni (tyle bowiem potrwa impreza) nasza ciekawość powinna zostać zaspokojona. Co nas czeka?

Już jutro o 10.30 odbędzie się konferencja Microsoftu. Po kilku niezłych wpadkach  amerykańskiej firmy, wszyscy liczymy na rehabilitację prawda? W jakiej  formie?  Nowe tytuły ekskluzywne, abonament na kształt Playstation Plus – masa możliwości. Microsoft z pewnością walczy o klientów o czym świadczy sama jego obecność w Kolonii (w zeszłym roku nie zawitał do Kolonii, ponieważ „nie czuł takiej potrzeby”). Zobaczymy z pewnością: Dead Rising 3, Killer Instinct, Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome, kilka tytułów na Kinencta, być może nowe Fable lub/i Halo?

O 16 natomiast, swoje asy z rękawa wyciągnie Electronic Arts. Na E3  elektronicy nie zrobili aż tak mocnego wrażenia jak konkurencja, więc tym bardziej liczymy na miłe zaskoczenie . Sam czekam z niecierpliwością na nowe materiały z Mirror’s Edge 2, usłyszymy pewnie co nieco o Dragon Age 3, a gwiazdą popołudnia jak nie trudno się domyślić będzie Battlefield 4 i nowe jeszcze bardziej realistyczne pole bitwy. Co z EA Sports? Z pewnością zobaczymy nową Fifę i prawdopodobnie zupełnie nową odsłonę UFC. Co z Titanfall?

Ostatnia konferencja należy do Sony. O godzinie 19 powinniśmy usłyszeć niemal wszystko o Playstation 4 – więcej o samym sprzęcie, usługach i miejmy nadzieje, że poznamy wreszcie oficjalną datę premiery. Inaczej będziemy musieli czekać do Tokyo Game Show odbywającego się pod koniec września. Czekają na nas zapewne kolejne informacje o Playstation Vita, które jest już na skraju wyczerpania. Wiemy, że pojawi się nowy przenośny Killlzone, słyszymy coraz częściej o „podręcznym” Bioshock oraz kolejny Uncharted, ale czy to wystarczy?

Co zobaczymy ponadto? Beyond: Two Souls, DriveClub, Killzone: Shadow Fall, Infamous Second Son, Tearaway, Knack, Gran Turismo 6, The Order 1886 długo by wymieniać…

Byle do jutra!

Comments are closed.