Końcówka 2013 roku była niezwykle szczęśliwa dla wszystkich miłośników konsol, bowiem wraz z końcem listopada w Polsce pojawiła się nowa platforma firmy Sony. Szturm na sklepy fanów wirtualnej rozrywki zakończył się wykupieniem pierwszego rzutu konsol. Kolejnego można spodziewać się już na początku 2014 roku. W kolejce do premiery stoi kolejna platforma najnowszej, ósmej generacji. Jest nią produkt firmy Microsoft – konsola Xbox One. Na pojawienie się jej na sklepowych półkach trzeba będzie jeszcze poczekać – nawet rok, według niektórych doniesień. Jednak rynek konsol do gier to coś więcej, niż platformy Microsoftu czy Sony. Istnieje wiele innych firm, które szukają swojego miejsca w serach graczy na całym świecie. Z uwagi na nadchodzące święta warto podsumować zainteresowanie wirtualnymi rozgrywkami. Konsole i gry należą do najczęściej i najchętniej kupowanych prezentów gwiazdkowych. Które z nich cieszą się największą popularnością pokazuje raport porównywarki cen Okazje.info.

Kiedy najchętniej kupujemy konsole

Z raportu jasno wynika, iż zainteresowanie konsolami wzrasta w określonych momentach. Są nimi okres komunijny i przedświąteczny. Konsole wciąż należą do najlepszych prezentów na różne okazje, również komunie. Dlatego też maj jest miesiącem, w którym zainteresowanie tego typu sprzętem jest dwukrotnie większe niż w styczniu. W pierwszym kwartale roku liczba odwiedzających kategorię „Konsole do gier” jest stosunkowo niewielka. Najwięcej odwiedzin w tej kategorii odnotowano w październiku. Powodem mogą być dwa czynniki. Nadchodzące święta oraz fakt, iż już wtedy można było skorzystać z opcji pre-order dotyczącej zapowiadanych konsol Sony i Microsoftu. W każdym razie w stosunku do stycznia, zainteresowanie wzrosło o ponad 160%.miesiace

Najczęściej wybierane filtry

Przy wyborze konsoli aż 59% użytkowników decydujących się na selekcję, klikało przycisk „Producenci”. Co ciekawe, choć do przewidzenia było, iż kolejnym ważnym dla kupujących czynnikiem będzie cena (18% kliknięć) to zaraz za nią znalazły się rankingi (16%).

wybor

Top producenci konsol i ich ceny

Wśród producentów konsol do gier nie ma zaskoczenia. To firma Sony zdominowała tę kategorię z 38% kliknięć. Twórca konsoli Xbox One, firma Microsoft, może pochwalić się zainteresowaniem rzędu 24%. Na trzecim miejscu znalazł się zeszłoroczny lider, firma Overmax (22% kliknięć).
Większość tych, którzy wybierając konsolę kierowali się ceną, szukali urządzenia poniżej 700 zł. Stanowili oni łącznie aż 82% użytkowników wybierających filtr „Cena”. Konsoli z przedziału 700-1000 zł szukało 12% Internautów. 6% użytkowników portalu Okazje.info zamierzało przeznaczyć na zakup konsoli powyżej 1000 zł.
prod1Które konsole i jakie gry do nich wybierane są najczęściej szczegółowo omawia pełna wersja raportu porównywarki cen Okazje.info.pl.

Comments are closed.