Rok 2013 można uznać za rok przełomu konsol ósmej generacji. To właśnie w tym roku do sprzedaży trafiły konsole Nintendo WiiU oraz długo wyczekiwane PlayStation 4 i Xbox One. Miniony rok bez wątpienia dostarczył rodzimym graczom wiele emocji i duży wybór. Jednak sytuacja na rynku konsol najnowszej generacji była oczywista. PlaStation 4 pokonało wszystkich rywali.

źródło: bgr.com

źródło: bgr.com

Co ciekawe, konsola Sony była jedną z najpóźniejszych premier. Na rynku ukazała się dopiero 29 listopada. Jednak do tego czasu można było korzystać z możliwości tzw. preorderu. I właśnie to dało jej pierwsze miejsce. PlayStation 4, pomimo iż jeszcze fizycznie niedostępna, była wybierana częściej niż modele w regularnej sprzedaży. Wśród konsolowych nowości 2014 roku generowała aż 77% odsłon. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazła się konsola Microsoftu, Xbox One. Jednak daleko jej do produktu Sony. Wygenerowała zainteresowanie na poziomie tylko 16%. Niesprecyzowana data premiery na pewno nie będzie pomoże w pokonaniu PlayStation 4. Daleko w tyle pozostały konsole Nintendo. Rok 2013 był rokiem Sony i jej PlayStation 4, powodem na to są wszelkie rankingi .

Najpopularniejsze konsole ósmej generacji.

Najpopularniejsze konsole ósmej generacji.

Co przyniesie za sobą rok 2014?

Nie da się jasno określić czego można się spodziewać po 2014 roku. Rozwój technologii i wyścig największych potentatów w branży prowadzi do wniosku, iż możliwe jest wszystko. Już teraz jednak wiadomo, iż to właśnie na 2014 rok zaplanowana jest premiera iPhona 6 oraz konsoli marki Valve – SteamBox.

Porównywarka cen Okazje.info przygotowała raport dotyczący technologicznych nowości roku 2013.

Comments are closed.