Firma Sony ogłosiła właśnie, że już 7 lutego nowa konsola przenośna PlayStation Vita Slim, zwana również Play Station Vita 2000, zadebiutuje w Wielkiej Brytanii. Będzie to drugi kraj poza Japonią, w którym będzie można kupić tę odchudzoną wersję konsoli Play Station Vita. A dlaczego wersja odchudzona? Otóż urządzenie jest o ok. 20% cieńsze i 15% lżejsze od swojej poprzedniczki standardowych rozmiarów. Nowy model mimo mniejszych rozmiarów posiada jednak bogatsze wnętrze – ilość pamięci operacyjnej została podwojona i wynosi obecnie 1 GB. Akumulator jest również nieco pojemniejszy, umożliwiając ciągłą grę przez 6 godzin. Przekątna konsoli pozostała niezmieniona, jednak ekran w nowym modelu jest niestety wykonany w gorszej technologii – zamiast OLED mamy tu technologię LCD.

us.playstation.com

us.playstation.com

Sugerowana cena PlayStation Vita Slim na rynku brytyjskim to 179,99 funtów czyli ok. 925 zł. Jest to zatem o kilkadziesiąt funtóa) więcej niż model o standardowych wymiarach. Niestety wersja standardowa została już wyprzedana i nie będzie możliwości wyboru opcji tańszej. Nowy model niestety nie wspiera też technologii 3G.

W Japonii PlayStation Vita Slim dostępna jest w wielu różnych wersjach kolorystycznych, natomiast na teren Wielkiej Brytanii na razie potwierdzono tylko czarną edycję. Informacje o krajowej dostępności można natomiast sprawdzać na http://www.okazje.info.pl.

Comments are closed.