Najnowsza odsłona Call of Duty o podtytule Advance Warfare stała się faktem. Z tej właśnie okazji redakcja magazynu GameInformer postanowiła poświęcić najnowszy numer numer właśnie tej produkcji i zebrać naprawdę ogromną ilość informacji na jej temat. Choć póki co, nie mamy dostępu do całego numeru to w sieci zaczęły pojawiać się pewne „przecieki” wiele mówiące o najnowszej produkcji Sledgehammer Games Jesteście gotowi?

  • Gra trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz Xboksa 360, jednak warto przy tym zaznaczyć, że wersja na siódmą generację  zostanie wygenerowana przez inną firmę. Póki co nie wiadomo nic na temat portu gry na konsolę Nintendo,  jednak Activision nie raz zarzekało się, że nie potraktuje wielkiego N tak jak zrobiło to EA.
  •  Nie ma póki co, żadnych szczegółów dotyczących nowego silnika graficznego. jednak szef Sledgehammer Games – Michael Condrey – wspomniał, że gra jest oparta o nowe technologie. Przypomnijmy, że pewną nowością w serii ma być wykorzystanie pojazdów oraz zaawansowana destrukcja otoczenia.
  • Historia gry skupia się na o organizacji terrorystycznej, która chce zaatakować w tym samym czasie wiele amerykańskich miast. Sytuacja ta zmusi głównego bohatera do przemierzania różnych metropolii w tym San Francisco oraz Detroid. Akcja Advance Warfare została osadzona w 2054 roku , a świat przedstawiony zdominowany jest przez prywatne armie uczestniczące w wyścigu za nową technologią.
  • Głównym bohaterem ma być niejaki Mitchell, który najprawdopodobniej przemówi głosem Troya Bakera. Prezentowany na zwiastunie Kevin Spacey wcieli się natomiast w Jonathana Ironsa – dyrektora generalnego firmy Atlas – jednej z najlepszych prywatnych armii, która działa przy Radzie Bezpieczeństwa ONZ i ma dostęp do wyjątkowych technologii (w tym egzoszkielety).
  • Egzoszkielety to najnowsza zdobycz techniki, pozwalająca żołnierzom na oddawanie wysokich i długich skoków, wspinanie się na budynki oraz   na korzystanie z dobrodziejstw kamuflażu. Kombinezon zwiększa dodatkowo siłę, wytrzymałość i szybkość, a jego modyfikacje umożliwi specjalny system punktowy…

Comments are closed.