Nowa konsola Nintendo bez napędu optycznego?

O nowej konsoli sygnowanej logiem Nintendo słyszymy już od jakiegoś czasu, jednak nowe doniesienia a propos kiepskiej sytuacji finansowej Wielkiego N, eksperymentów na rynku urządzeń mobilnych oraz filmów skutecznie hamują hype. Mimo wszystko jednak, nowe dziecko firmy z Kioto o enigmatycznej nazwie NX nadal powstaje, a co ciekawe – będzie pozbawione napędu optycznego. Internet huczy od plotek, ale w każdej z nich znajduje się ziarenko prawdy.

Nie od dziś wiadomo również, że Nintendo zawsze lubiło przecierać szlaki w kwestii sprzętu do grania prawda? Tę “niepokojącą” informację przyniósł nam jeden z użytkowników NeoGAF, który znalazł w sieci patent rzekomo złożony w marcu przez Nintendo. Wynika z niego dość jednoznacznie, że nowa konsola nie będzie miała napędu, a jedynie czytnik kart – rozwiązanie znane doskonale z niemal wszystkich handheld’ów.

W planach tych można również znależć punkt wspólny z zaproponowaną niedawno strategią połączenia grania przenośnego ze stacjonarnym. Czy wywalenie napędu jest jednak krokiem w dobrym kierunku? Niedawna śmierć Iwaty wywołała z pewnością trzęsienie ziemi w szeregach Nintendo, a firma musi szybko znaleźć sposób na powrót do gry.  Warto również dodać, że złożenie patentu nie równa się z jego realizacją i w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać oficjalnego stanowiska Nintendo w tej sprawie.

Comments are closed.