Użytkownicy, którzy wydali swoje pieniądze na pecetową wersję gry Batman: Arkham Knight nie mogą spać spokojnie niemal od chwili premiery. Rocksteady popełniło ogromny błąd zlecając zewnętrznej firmie optymalizację tego tytułu, a wynik tego eksperymentu okazał się karygodny. Pomimo kilku update’ów, blaszakowcy wciąż mają pod górkę a Rocksteady może ich tylko przepraszać, i prosić jeszcze o chwilę cierpliwości (aktualnie do września br.).

Póki co deweloper po raz kolejny przeprosił za zaistniałą sytuację i wspomniał, że w ciągu najbliższych tygodni wersja na PC doczeka się patcha poprawiającego szereg niedogodności. Przede wszystkich poprawione zostaną spadki animacji, obsługa gryzących się z grą kart graficznych oraz najbardziej dokuczliwe bugi. Zoptymalizowane ma być również zużycie Ram’u, rozdzielczość tekstur. Twórcy obiecują również dodanie kilku graficznych efektów.  To oczywiście tylko część niedoróbek i braków pecetowej wersji gry, ale takie tematy jak DLC/Season Pass czy tryb Photo Mode mają w tej chwili mniejszy priorytet.

Deweloper zapewnia, że patch jest już testowany i jak wspomniałem na początku, powinien pojawić się w najbliższych tygodniach. Warto dodać, że developer otrzymał pomoc od Ncidii oraz AMD przez co praca przebiega bardzo sprawnie. Niestety jednak, od premiery minęły już ponad dwa miesiące…

Comments are closed.