Remake Final Fantasy 7 to coś nowego

Niedawna zapowiedź nowej odsłony Final Fantasy VII rozbudziła pragnienia wielu fanów, jednak wraz z nimi rosną też obawy o efekt końcowy produkcji, a także a ewentualną możliwość zepsucia czegoś kultowego. Twórcy nie zamierzają bowiem odrestaurować produkcji, ale i uaktualnić pewne aspekty rozgrywki.  Czy będzie to “stary, dobry Fajnal”? Nic na to nie wskazuje.

Yoshinori Kitase postanowił wypowiedzieć się na temat produkcji. W czasie rozmowy z dziennikarzem Famitsu zdradził kilka szczegółów – studio aktualnie pracuje nad ulepszeniem systemu walki:

„Zaczęliśmy dostrzegać realny kierunek. Z drugiej strony, obecnie zajmujemy się systemem walki i znajdujemy się na etapie prób i błędów. Istnieje możliwość, że dawny system walki może nie odnieść dzisiaj sukcesu, więc planujemy w jakim kierunku powinny podążać prace.Zwykle przygotowując remake staramy się odwzorowywać znanego RPG akcji, w tym przypadku Final Fantasy VII, podczas gdy nadal chcielibyśmy zaskakiwać graczy.”

Odrestaurowywanie legendy to  bardzo często stąpanie po kruchym lodzie, a wszelkie dodatkowe pytania, twórcy ucina póki co tymi słowami:

„Proszę nie pytać o to, na jakim etapie rozwoju jesteśmy (śmiech).”

 

 

źródło i cytaty: ppe.pl

Comments are closed.