PlayStation VR to urządzenie, które wprowadzi nas w zupełnie nowy wymiar rozrywki. Dotąd nazywane było Projekt Morfeusz, jednak w ostateczności Sony zdecydowało się na nową nazwę. Na targach Tokyo Game Show po raz pierwszy, w pełni oficjalnie zaprezentowano gogle VR, które współpracować będą z konsolą Sony PlayStation 4. Sprzęt trafi na rynek najprawdopodobniej w przyszłym roku – nie wcześniej niż w pierwszej połowie 2016 r.

PlayStation VR dostępny będzie początkowo na 10 tytułów, w tym Wyward Sky oraz Headmaster, a także Harmonix Music VR. Na targach w Tokio można było wywnioskować, że gra Final Fantasy XIV będzie spierana przez gogle. Wiadomo jednak, że sprzęt posłuży się technologią wyświetlania obrazu OLED oraz posiadać będzie przekątną 5,7 cala. Rozdzielczość wynosić będzie 960 x RGB x 1080 dla każdego oka. PlayStation 4 posiadać będzie technologię dźwięku 3D, zapewniającą niesamowite wrażenia.

Sony już reklamuje na swojej stronie ten sprzęt, jako możliwość zanurzenia się w świecie wirtualnym. Dzięki goglom, bez przeszkód można będzie znaleźć się w samym sercu nieznanej dotąd rozrywki. Producent podaje, że PlayStation VR tworzy dwa obrazy: osobny dla gogli oraz drugi, niezależny dla telewizora. Dzięki temu każdy będzie mógł wziąć udział w zabawie.

Niestety do tej pory nie ujawniono ceny urządzenia, ale według przecieków cena platformy będzie wahać się od 1500 do 1800 zł. Nie jest to najmniej – jednak wielu miłośników wirtualnej gry, być może będzie skłonny wydać na nowy kontroler tyle, co na konsolę.  Można jednak przypuszczać, że będzie to cena początkowa, która w przyszłości może ulec obniżeniu.

Comments are closed.