Polska premiera Fifa16 już w czwartek!

Już w piątek w sklepach pojawi się najnowsza odsłona kultowej już serii, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Co czeka na nas w tej części Fify? Wiele nowości, niedostępnych dotąd w grze, w tym 12 kobiecych reprezentacji piłkarskich, wśród których znajdą kadry Niemiec, Brazylii, Holandii czy Szwecji.

W porównaniu do poprzednich części, zmianie uległa mechanika Fify 16. Zastosowano nowy zestaw ulepszeń. Zmieniono popularny wśród graczy tryb Fifa Ultimate Team – od czasu Fify 16 nosić będzie nową nazwę Ultimate Team Draft. Wprowadzono także modyfikację podczas tworzenia nowej drużyny, co znacznie ułatwiło ten proces. Twórczy udostępnili możliwość rozgrywania turniejów przedsezonowych, dzięki czemu można precyzyjniej dobrać zawodników przed nadchodzącym sezonem. Możemy również podnosić umiejętności swojej drużyny. Dodatkowo zawodnicy dostali 25 nowych opcji poruszania się – poprawiono system defensywy, usprawniono system podań, wzbogacono moduł dryblingu o triki bez posiadania piłki oraz wprowadzono istotne poprawki w systemie wykonywania strzałów czy dryblingu.

Ciekawostką jest wprowadzenie do gry innowacji dla sędziów – pojawi się znikający spray, który zdał egzamin na prawdziwych boiskach. Gracze wysyłali do EA Sports prośby o wprowadzenie tej nowości już w zeszłym roku. Ponadto ważna informacja dla polskich miłośników Fify – w grze zagości Ekstraklasa, wiec fani polskiej ligi mogą już szykować pady i klawiatury na niezapomniane spotkania.

Produkcja, tradycyjnie już, dostępna będzie na swojej platformie macierzystej, czyli komputerach PC, a także konsolach: PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 oraz XOne. W tym roku na okładce Fify 16 ponownie zagości Leo Messi, a w polskiej wersji towarzyszyć mu będzie reprezentant Polski – Arkadiusz Milik.

Comments are closed.