Prawdziwa gratka dla fanów postapokaliptycznych światów, a przede wszystkim tego niesamowicie ciekawego, intensywnego i oryginalnego świata Fallout, który dzieje się w czasach po wybuchu wojny atomowej. To niesamowicie złożone uniwersum ma już prawie 20 lat, a przed najbliższymi świętami będziemy mogli zagrywać się w najnowszą część jednej z najbardziej kultowych gier w historii rozrywki multimedialnej.

To jedna z „najszybszych” premier tytułów AAA w historii. Podczas, gdy większość producentów wielkich tytułów buduje napięcie wśród fanów nawet przez kilka lat, Bethesda postanowiła pracować w spokoju i pierwszymi informacjami na temat najnowszej premiery uraczyła nas dopiero w czerwcu, czyli niecałe pół roku przed premierą, kiedy gra była już w większej części gotowa.

Czego zdążyliśmy się dowiedzieć do tej pory? Przede wszystkim fabuła gry zaczyna się jeszcze przed wybuchem, który nasz bohater przeżyje w swoistym prologu gry. Władzę nad bohaterem zyskujemy 200 lat później, gdy budzi się w postapokaliptycznym świecie. Otwarty świat eksplorujemy z wiernym kompanem – psem Ochłapem, czyli świetnie wyglądającym owczarkiem niemieckim.

Żaden z twórców, z reżyserem Toddem Howardem na czele, nie chce zdradzić nawet rąbka fabuły argumentując to faktem, że wielu graczy historię poznaje jeszcze przed instalacją gry, co wypacza radość samodzielnego grania. Twórcy zapewniają, że momenty akcji mają być zdecydowanie bardziej dynamiczne i budzące większe emocje, więc możemy spodziewać się niesamowitych wrażeń. Z pewnością opadu szczęki nie wzbudza grafika, ale twórcy bronią się wzmożoną pracą nad gameplayem spychając grafikę na drugi plan.

W oczekiwaniu na premierę Bethesda wypuszcza niesamowicie klimatyczne animowane trailery w humorystyczny i niesamowicie klimatyczny sposób prezentujące system S.P.E.C.I.A.L., co wzbudza apetyt jeszcze większy niż gdybyśmy mieli oglądać obrazki z gry. Premiera już w listopadzie. Grę będzie można kupić również w wersji kolekcjonerskim z Pip-Boyem, do którego będzie można włożyć smartfon, który wtedy będzie służył za drugi ekran – brzmi obiecująco! Gra zostanie wydana na PS4, XO oraz PC.

Comments are closed.