star citizen

Star Citizen to gra, która jeszcze przed premierą stała się symbolem idei Kickstartera. To największy sukces na tej platformie crowdfoundingowej, gdzie twórcy uzbierali robiące wrażenie 85 milionów dolarów czyli budżet, którym nie pogardziliby twórcy najnowszego Wiedźmina: Dziki Gon. Co takiego w sobie ma Star Citizen, że gra wzbudziła takie poruszenie fanów?

SC to gra typu space sim, która nie przez przypadek budzi skojarzenia z klasycznymi Wing Commander czy Freelancer. Jest to na miejscu również z uwagi na fakt, że producentem gry jest Chris Roberts – twórca tamtych kultowych tytułów, który stworzył zupełnie nowe studio od podstaw, a SC to jego pierwszy produkt.

Tytuł to jednak nie tylko odświeżona wersja klasyków, za czym stoi m.in. świetny silnik graficzny Cry Engine 3, który gwarantuje wysokiej jakości grafikę. Duże nadzieje wzbudza fakt, że gra będzie zawierała w sobie tak naprawdę kilka gier – będzie to zarazem strategia ekonomiczna, RPG, symulator statku kosmicznego oraz strzelanina FTP. Każdy z tych trybów ma być świetnie dopracowany, dzięki czemu zyskamy rozrywkę na dłuuugie godziny.

W SC będzie można grać zarówno w trybie dla jednego, jak i dla wielu graczy. W pierwszym z nich, Squadron 42, wcielimy się w członka elitarnej eskadry, która wykonuje najtrudniejsze misje dla UEE – United Earth Empire, czyli zjednoczonych nacji całego świata, które współdzielą kosmos z innymi rasami. Tryb multi to tzw. Galaktyka, gdzie tylko od nas zależy jaką drogą podążymy, a gra daje graczom ogromną wolność.

Dużym smaczkiem są aktorzy, którzy zostali zaangażowani w grę i których wizerunki oraz głosy usłyszymy podczas gry – pojawią się w niej takie gwiazdy jak Gary Oldman czy Mark Hamill oraz wielu innych aktorów mających za sobą kultowe role.

Kiedy premiera? Na grę będzie trzeba niestety jeszcze trochę poczekać, gdyż pojawi się w dystrybucji dopiero w II kwartale 2016 roku. Czekamy z niecierpliwością!

Comments are closed.