Anomaly Korea

Choć od ostatniej aktualizacji Anomaly Korea minął już ponad miesiąc, naszej redakcji dopiero teraz udało się ukończyć ten tyłu za sprawą Nexusa 7 który, jak na złość, od razu po ukończeniu gry uległ usterce i powędrował do naprawy. Niech Was jednak nie przeraża ten lekko dramatyczny początek. Sama gra jest wspaniałym przykładem w jak kreatywny sposób da się wykorzystać możliwości ekranu dotykowego tworząc tym samy nietuzinkowy tytuł, którym mogą zainteresować się nawet najbardziej zagorzali konsolowcy.

Anomaly Korea jest kontynuacją obsypanej nagrodami i wyróżnieniami Anomaly Warzone Earth. Nie przynosi więc ona ze sobą gwałtownej ewolucji, a raczej konsekwentną ewolucję. W stosunku do poprzedniczki developerzy poprawili oprawę audiowizualną (wielki szacunek za fajnie skomponowaną muzykę) i dodali nowe jednostki oraz tryb wyzwań.

Polacy potrafią tworzyć gry, które znajdują uznanie w oczach międzynarodowej społeczności. Do tej elitarnej grupy najbardziej zdolnych należą sympatyczni jegomoście z 11 bit studios. Jak sami przyznają, nie stworzyli kolejnej sztampowej gry typu „tower defense”, ale zabawili się konwencją i tak oto powstało Anomaly Korea, czyli „tower offense”. Rozgrywka polega tu na przeprowadzeniu swojego małego (składającego się z kilku jednostek) oddziału przez pole bitwy najeżone wrogimi instalacjami, które, jak tylko znajdziemy się w polu ich rażenia, rozpoczynają atak na naszych podkomendnych. Nudna, prawda? Nie! Choć na pierwszy rzut okna zabawa może wydawać się mało atrakcyjna, to już po kilku minutach może Wam być ciężko oderwać się od ekranu.

Siła Anomaly Korea tkwi bowiem w prostocie rozgrywki, która została urozmaicona możliwością uaktywniania wsparcia. Ma ono różne oblicza. Zarówno defensywne, pozwalające na naprawę swoich jednostek lub ochronę ich przez ogniem nieprzyjaciela, jak i ofensywne, które pozwala na wezwanie nalotu bombowego lub w znaczący sposób zwiększa zasięg i siłę jaką dysponują nasze jednostki. Wszystko to sprawia, że zabawa z ekranem dotykowym daje masę frajdy i rzuca nowe światło na gry w systemach Android i iOS. Brawo.

Anomaly Korea to 12 misji, których głównym urozmaiceniem jest możliwość wykorzystywania nowych jednostek i umiejętności. W zależności od wybranego poziomu trudności, tytuł powinien Wam wystarczyć na kilka godzin zabawy. Gdybyście jednak poczuli się nieusatysfakcjonowani, warto sprawdzić misje dodatkowe, a w zasadzie wyzwania polegające na wypełnieniu określonych celów w danym czasie lub przy użyciu odpowiedniego uzbrojenia.

To jest jedna z tych produkcji, po których ukończeniu żałuje się, iż nie ma jeszcze czegoś, że to już koniec. Gra kosztuje niecałe 12 zł w sklepie Google Play. I jest to jedno z najlepiej wydanych 12 zł w moim życiu.

Gameplay 10
Video 8
Audio 9
Ocena 9