Angry Birds: Star Wars

Tytuł: Angry Birds: Star Wars
Platformy: PS3,  PC, Xbox 360
Pegi: 3
Gatunek: zręcznościowa, logiczna
Premiera: październik 2013
Wydawca: Acitivision Blizzard
Producent: Rovio

 

 

 

Rovio, fińskie studio odpowiedzialne za takie tytuły jak Bad Piggies czy Amazing Alex przygotowało dla nas kolejną odsłonę znanej na całym świecie gry Angry Birds. Jednak tym razem zniszczenia dokonamy w rzeczywistości znanej z filmu Star Wars.
Po raz kolejny wcielamy się w kolorowe ptaki mające na celu zniszczyć kryjówki złych prosiaków, które podpadły skrzydlatym postaciom kradnąc ich jajka Akcja rozgrywki toczy się jednak w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Polami naszych zmagań będą takie obiekty jak skuta lodem planeta Hoth czy pustynne Tatooine. Warunki panujące na wszystkich planetach są świetnym polem do pokazania możliwości różnych postaci. A te mają najróżniejsze właściwości, do dyspozycji mamy m.in. opierzonych rycerzy Jedi wymachujących świetlistymi mieczami czy strzelających rakietami łowców głów. Zadaniem gracza jest takie wycelowanie ptasim pociskiem aby spowodować jak największe spustoszenie w obozie wroga, do którego na niektórych poziomach wyjątkowo ciężko się dostać.
Producenci gry przedstawili ptaki w zupełnie nowych odsłonach. I tak z grze możemy zobaczyć ptasiego Luke’a Skywalkera, Chewbacce, Księżniczkę Leilę, Hana Solo i oczywiście samego Darth Vadera.