Blood Knights

Tytuł: Blood Knights
Platformy: PS3, PC, Xbox 360
Pegi: 16
Gatunek: RPG, hack’and’slash
Premiera: październik 2013
Wydawca: dtp AG / Anaconda
Producent: Deck13 Interactive

 

 

 

Zręcznościowe RPG zrealizowane w konwencji hack and slash to najnowsza produkcja niemieckiego studia Deck13 odpowiedzialnego za takie tytuły jak Jack Keane i Venetica.
Historia gry zaczyna się od walki o prastarą pieczęć, która umożliwia najróżniejszym demonom zaatakowanie naszego świata. Do tej pory pieczęci tej strzegli członkowie zakonu składającego się z ludzkich wojowników. Niestety, wampiry odkryły miejsce jej przechowywania i postanowiły ją odbić. Na pole walki zostaje wysłany wojownik o imieniu Jeremy, który jednak ponosi klęskę. Desperacko pragnąc ocalić sytuację, używa czarnej magii, aby zdobyć nadludzkie siły. W wyniku tego jego dusza zostaje połączona z wampirzycą – Alysą, która teraz będzie musiała walczyć przeciwko swoim pobratymcom. I nie tylko, bo również niedawni bracia Jeremy’ego obrócą się przeciwko niemu, uznając jego nową formę za plugastwo, zasługujące tylko na śmierć.
Postacie są dwie i można się między nimi dowolnie przełączać i wykorzystać unikalne dla każdej z nich umiejętności. Do dziesiątkowania szeregów wroga bohaterowie mają do dyspozycji masę różnego rodzaju ekwipunku. Dodatkowo mogą oni rozwijać swoje zdolności o nowe, potężne ataki. Unikanie pułapek, rozwiązywanie zagadek logicznych i odkrywanie nowych miejscówek, to również należy do naszych zadań.

Rozgrywkę można poprowadzić również w trybie multiplayer. Bogaty wybór gier RPG, m. in. na konsolę Xbox 360 oferuje porównywarka cen Okazje.info.pl.