Until Dawn

tytuł: Until Dawn
platformy: PS 3
pegi: 18
gatunek: przygoda-akcja
premiera: grudzień 2013
wydawca: Sony Computer Entertainment
producent: Supermassive Games

 

 

 

Trójwymiarowy horror, w którym sam możesz wziąć udział, takimi słowami można opisać najnowszą produkcję Brytyjczyków ze studia Supermassive Games – Until Dawn. Przeznaczona na konsolę PlayStation 3 gra zachwyca klimatem oraz jakością przedstawionych postaci, nawet płatki śniegu wyglądają jakby przed chwilą prawdziwy śnieg spadł na nasz ekran.
Fabuła Until Dawn brzmi jak powtórka z seansu filmowego, grupa znajomych postanawia wybrać się w góry w celu uczczenia pamięci zmarłej rok wcześniej koleżanki. Spotkanie szybko przeradza się w suto zakrapianą alkoholem imprezę. Nie trwa to jednak długo, do chatki, w której imprezują bohaterowie wpada zamaskowany psychopata, którego jedynym celem jest zabijanie. Zaczyna się walka o życie, w której każda decyzja będzie miała konsekwencje. Gracz ma możliwość sterowania każdym z ósemki bohaterów, to od niego zależy ilu z nastolatków przeżyje.
Tytułowy świt jest naszym celem, musimy do niego dożyć, choć czyhający na nas morderca z workiem na głowie będzie robił wszystko aby nam to uniemożliwić. Gra wykorzystuje kontroler ruchu Move, który używamy do poruszania się, obsługi przedmiotów oraz interakcji z otoczeniem.