Quantum Break

tytuł: Quantum Break
platformy: XOne
pegi: 16
gatunek: akcji
premiera: styczeń 2014
wydawca: Microsoft Games Studio
producent: Remedy Entertainment

 

 

 

Quantum Break to nowa propozycja studia Remedy Entertainment, odpowiedzialnego za obie części z serii Max Payne oraz grę Alan Wake. Nowa produkcja została stworzona z myślą o korzystaniu z technicznych możliwości konsoli Xbox One. Inspiracja współczesnymi teoriami fizyki i podróżami w czasie została uzupełniona poprzez konsultacje merytoryczne z naukowcami i w efekcie tych prac powstała gra Quantum Break.
Gra toczy się w niedalekiej przyszłości, gdzie na fikcyjnej uczelni North Eastern U.S. River Point University badane są możliwości podróży w czasie. Podczas jednego z eksperymentów dochodzi jednak do wypadku, skutkiem którego trójka ludzi (Jack Joyce, Beth Wilder oraz Paul Serene) zyskuje zdolności manipulowania czasem. We Wszechświecie pojawiają się anomalie czasowe, z którymi nasi bohaterowie muszą walczyć.
Gra pełna jest dynamicznych zwrotów akcji, nie brakuje w niej strzelanin i widowiskowych pościgów. Rozgrywka prowadzona jest z perspektywy osoby trzeciej, a gracz ma możliwość kontrolowania dwójką postaci.
To co będzie można zobaczyć w grze Quantum Break jest zasługą autorskiego silnika Northlight Engine. Rozgrywka będzie prowadzona jedynie w trybie single player.