Ryse: Son of Rome

tytuł: Ryse: Son of Rome
platformy: XOne
pegi: 18
gatunek: akcji
premiera: listopad 2013
wydawca: Microsoft Game Studio
producent: Crytek Studios

 

 

 

Ryse: Son of Rome to najnowsza produkcja niemieckiego studia Crytek. Gra przenosi nas w czasy upadku Cesarstwa Rzymskiego, gdzie krwawe walki o władze wykańczają niegdyś niepokonane mocarstwo.
W grze wcielamy się w postać Mariusa Titusa, rzymskiego centuriona. Jest bardzo skrzywdzony i wkurzony, jego cała rodzina została wymordowana. Teraz szuka zemsty na barbarzyńcach, którzy są za to odpowiedzialni. Prócz osobistej vendetty musi on również pamiętać o żołnierzach mu podległych. Muszą zatrzymać dzikie plemiona przed zniszczeniem Cesarstwa.
Wciskając odpowiednie kombinacje klawiszy nasz bohater w efektowny i iście teatralny sposób morduje swoich wrogów. Kierować bohaterem możemy za pomocą kontrolera ruchu Kinect, a swoim żołnierzom wydawać głosowe rozkazy. Nawet 100 postaci może znaleźć się w jednym monecie na ekranie, sterowanie nimi odbywa się za pomocą przyporządkowanemu każdej postaci indywidualnemu AI.
Grać można zarówno w trybie single, jak i multiplayer, sterując wraz z przyjaciółmi armią rzymskich legionistów. Grę można kupić m.in. w sklepach internetowych.