South Park: The Stick of Truth

tytuł: South Park: The Stick of Truth
platformy: PS3, PC, Xbox 360
pegi: 18
gatunek: RPG
premiera: listopad 2013
wydawca: Ubisoft
producent: Obsidian Entertainment

 

 

 

South Park do tej pory jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych kreskówek na świecie. Teraz sami możemy stać się częścią tego szaleństwa, a to wszystko dzięki grze South Park: The Stick of Truth.
Produkcja studia Obsidian Entertainment to RPG, w którym wcielamy się w dziecko, które właśnie wraz z rodziną przeprowadziło się do tytułowego miasteczka. Po uprzedniej customizacji naszej postaci zostaniemy rzuceni w wir poszukiwania przyjaciół. Gdy uda nam się uzbierać zgraną paczkę razem z nowymi kumplami będziemy musieli stawić czoło siłom ciemności. Bowiem miasteczko zaatakują kraboludzie, gobliny i inne stwory i tylko my będziemy w stanie obronić South Park. Zło pokonamy dzięki obszernemu arsenałowi broni, które mogą zostać podane ulepszeniu przez elektryczność, ogień i trucizny
Nad scenariuszem pracowali sami twórcy serialu, Trey Parker i Matt Stone. To oni odpowiadają m.in. za dialogi, w grze można także usłyszeć ich głosy. Dzięki temu wszystkiemu grając w South Park: The Stick of Truth gracz może odnieść wrażenie jakby sam uczestniczył w jednym z odcinków kreskówki.
Inne gry od Ubisoftu na platformę PS3 znaleźć można w ofercie porównywarki cen Okazje.info.pl.