Star Wars: Battlefront

Na gry ze świata Gwiezdnych Wojen świat zawsze czeka z dużą niecierpliwością, lecz w przypadku najnowszego tytułu spod znaku świetlnego miecza możemy mówić o fenomenie, o czym świadczy m.in. liczba graczy, która wzięła udział w betatestach gry – według producentów w przedpremierową wersję gry zagrało aż 9 milionów graczy na całym świecie. Za tą niesamowitą popularnością z pewnością stoi również premiera filmu Przebudzenie Mocy, która sprawia, że Gwiezdne Wojny wręcz zapanują nad światem w okresie okołoświątecznym, a na wielu choinkach pojawi się gwiazda… śmierci 🙂

Ale powróćmy do meritum, czyli najnowszego Battlefronta, który premierę w Polsce będzie miał już 19 listopada – pojawi się na PC, Xbox One oraz PS4. Wielkie nadzieje postara się zaspokoić studio DICE L.A., które odpowiadało m.in. za serię niektóre tytuly z serii Battlefield, co akurat przemawia za Battlefrontem, gdyż również jest głównie grą dla wielu graczy. Wersja fabularna dla jednego gracza to tylko preludium do rozgrywki w sieci, choć również ona brzmi obiecująco – będziemy mogli wziąć udział w bitwach znanych z klasycznej trylogii (części od IV do VI). W innych bitwach weźmiemy udział w już zapowiedzianych DLC, za pomocą których twórcy spróbują jeszcze bardziej zmonetyzować sukces Star Wars: Battlefront, choć z drugiej strony należy ich pochwalić za brak mikrotransakcji w trakcie gry.

Porozmawiajmy o mięsku, czyli rozgrywce. Ta zapowiada się bardzo obiecująco – będziemy sterować postaciami oraz pojazdami w widoku FPP lub TPP, a widoki te będzie można przełączać w każdym momencie gry. W przeciwieństwie do większości sieciowych strzelanek nie będziemy wybierać klasy postaci, natomiast będziemy mogli zdefiniować ich rasę, płeć oraz podstawowe wyposażenie. Na 12 mapach będziemy mogli zagrać w wiele ciekawych trybów, w tym m.in.: Eskadra – walka pojazdami oraz statkami powietrznymi, Potyczka – deatchmatch, Supremacy – zdobywanie punktów kontrolnych na mapie, Atak AT-AT – jedna drużyna atakuje bazę drugiej za pomocą wielkiego pojazdu kroczącego, Łowy na bohatera – jeden z graczy wciela się w bohatera (Darth Vader, Luke Skywalker, Senator Palpatine i inni), natomiast reszta próbuje go pokonać za pomocą zwykłych żołnierzy czy Bitwa bohaterów – wszyscy wcielają się w bohaterów.

Jeśli dodamy do tego ogrom pojazdów (AT-AT, AT-ST, X-Wing, TIE Fighter, Sokół Millenium), broni, możliwość sterowania bohaterami oraz doskonale znane fanom lokacje oraz wydarzenia mamy prawdziwą gratkę! Zima 2015/16 upłynie nam pod znakiem Gwiezdnych Wojen!