How to Survive

Tytuł: How to Survive
Platformy: PC, PS3, X360
Pegi: 18
Gatunek: zręcznościowa, survival
Premiera: listopad 2013
Wydawca: 505 Games
Producent: EKO Software

 

 

 

EKO Software to studio, które jest odpowiedzialne za takie tytuły jak Wanted Corp, Storm, Cyberbike czy Gift. Tym razem twórcy oddają do naszej dyspozycji zręcznościówkę, w której naszym głównym zadaniem jest przeżyć. Survival zachowany w klimacie horroru – oto How to Survive.
Fabuła gry toczy się na archipelagu złożonym z czterech niewielkich wysp na terytorium Kolumbii. Choć na pierwszy rzut oka wyspy wydają się być oazą spokoju, to szybko okazuje się, iż zamieszkują je hordy wygłodniałych zombiaków. Na samym początku rozgrywki gracz wybiera postać, w którą chce się wcielić. Do wyboru jest wyróżniający się wyjątkową siłą Jack, zwinna i szybka Abby oraz uniwersalny Kenji.
W grze możemy swobodnie eksplorować wyspy, choć duży nacisk położony został na wątek survivalowy. Nie możemy zapomnieć o zdobywaniu jedzenia czy wody, odpoczynek jest również konieczny. Ten będzie możliwy jedynie gdy wysprzątamy okolicę z półżywych istot i mocno zabarykadujemy się w jednym z licznych schronień. Do walki z zombiakami wykorzystywać możemy własnoręcznie zrobioną broń lub znalezione po drodze przedmioty. Grać można w pojedynkę i w trybie multiplayer, przez Internet jak i przy jednej konsoli.